10 powodów dlaczego warto pić wodę


Dlaczego warto pić wodę?

Woda jest składnikiem wszystkich tkanek i płynów ustrojowych, koniecznym do pełnienia ich funkcji życiowych. Ciało człowieka, w zależności od wieku, składa się z wody w 45% (wiek podeszły), do ok. 65% (ludzie dorośli), a nawet 78% (dzieci do 2 roku życia).

Woda potrzebna jest naszemu organizmowi do nawadniania, jest niezbędna do prawidłowej pracy narządów, ale również do przyswajania składników odżywczych oraz do wydalania tych nieprzyswojonych.

Dorosły człowiek powinien wypijać w ciągu dnia 1,5 l – 3,5 l wody w zależności od aktywności fizycznej i temperatury otoczenia. Ilość wody jaką powinno się wypić można łatwo obliczyć, na każdy kilogram naszej wagi musimy wypić 30 ml wody. 


10 powodów dlaczego warto pić wodę

 • dostarcza do organizmu składników mineralnych
 • pobudza metabolizm
 • oczyszcza organizm z toksyn
 • wzmaga koncentrację i pracę mózgu
 • poprawia funkcjonowanie serca
 • nawilża skórę
 • reguluje ciśnienie krwi
 • pomaga w odchudzaniu, redukuje cellulit
 •  zmniejsza zmęczenie i dodaje energii
 • poprawia funkcjonowanie nerek.

Jeszcze jakiś czas temu nie lubiłam pić wody, i rzadko piłam ją w czystej postaci. Musiałam dolać soku lub wrzucić plasterek cytryny by nadać jej jakiś smak.  Picie samej wody nie było dla mnie przyjemne, jednak życie czasami brutalnie weryfikuje nasze przyzwyczajenia i ze względu na problemy z nerkami musiałam zacząć pić dużo wody. Samej wody…

Początki nie były łatwe, ale minęło już prawie pół roku i przyzwyczaiłam się do tego smaku (a właściwie do jego braku;) ). Problem miałam również z tym, by pić regularnie, ale z pomocą przyszła aplikacja, która dzielnie przypomina mi co godzinę, by wypić szklankę wody. Co ja bym zrobiła bez mojego telefonu 😉


Pijcie wodę dla zdrowia i urody! 🙂

23 thoughts on “10 powodów dlaczego warto pić wodę

 1. Mnie już od kilku lat moi rehabilitanci i terapeuci namawiają do picia wody zamiast herbaty, niestety, jeszcze nikt nie wymyślił wody o smaku czekolady, choć ostatnio się okazało, że bardzo lubię wodę o smaku malinowym.

 2. Cały czas zapominam w ciągu dnia o wodzie, a przecież ona jest taka ważna 🙂 dobrze, że przypominasz, zmobilizowałaś mnie 🙂

 3. Staram się trzymać tego, żeby codziennie wypić odpowiednia ilość wody. Czasami nie do końca mi to wychodzi ale cieszę się z nawyku iż w sklepach sięgam nie na półki z napojami ale właśnie z wodą!

 4. Staram się pić regularnie, choć jak ze wszystkim nie zawsze to wychodzi, szczególnie gdy brakuje trochę czasu. Nawodnienie jest jednak mega ważne. Przydatny artykuł!

 5. Ja piję w ciągu dnia bardzo dużo. Niektórzy to się śmieją, że ja piję w dzbanie lub w wazonie 😀 A co ja poradzę, jak z małego kubeczka się nie napiję 😀 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *